Ana Sayfa / Google Adwords

Google Adwords

Google günümüzde dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan arama motorudur. İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu internet üzerindeki aramalarını Google aracılığıyla yapmakta ve sonrasında aradıkları sitelere ulaşabilmektedir. Google Adwords, Google aramalarında arka sıralarda kalan sitelerin Tıklama Başına Maliyet seçeneği ile üst sıralarda çıkmasını esas alan bir uygulamadır. Belirlediğiniz ürün ya da hizmetlerin Google’da arama yapan kullanıcılara kolaylıkla ulaşmasını sağlamanıza yardımcı olmaktadır.

Google Adwords sistemi ölçülebilir bir sistemdir. Bu sayede tıklanma sayınız görülebilmektedir. Tıklanma başına ödeyeceğiniz miktara bir üst sınır da koyma imkanına sahipsiniz. Google tarafından reklamlarınızın görüntülenmesi adına bir ücret sizden talep edilmemektedir. İnternet kullanıcıları Google aramaları sonrası reklamlarınıza tıkladıkça sizden para talep edilmektedir. Yani kullanıcıların reklamlarınıza tıklaması başına Google’a para ödemeniz gereklidir.

Google Adwords reklamlarından bütün işletmeler faydalanabilmektedir. Google Adwords ile daha önce size ulaşmamış kişilere de ulaşmanız mümkün olmaktadır. Google Adwords ile sunacağınız reklamları tercih ettiğiniz gün ya da saatlerde yayınlatmanız mümkündür. Bu sayede aranma ve satış yapma ihtimalinin en yüksek olduğu zaman dilimlerini kullanarak, bütçenizi ekonomik bir biçimde kullanabilirsiniz.

Google Adwords reklamlarını oluştururken ülkelere, dillere ve şehirlere göre de kriterler belirleyebilirsiniz. Google Adwords reklamının çıkmasını ya da çıkmamasını istediğiniz ülkeleri, şehirleri belirleyebilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, satın almaya gitmeyecek tıklanmalar için de tıklama başına para ödemekten kurtulabilirsiniz.

Sayfa Bulunamadı

Özür dileriz, ancak istenen sayfa bulunamadı. Belki de arama yapmak yardımcı olacaktır.