Ana Sayfa / Google Analytics

Google Analytics

Google Analytics, internet sitenize erişen kullanıcıların internet sitenize hangi yollardan ulaştığını ve sitenizde nerelere tıkladığını, ne kadar süre sitenizde kaldığını, ne sıklıkla sitenize eriştiğini, hangi arama etiketi ile sitenize ulaştığı gibi birçok bilgiyi size sunmaktadır. Elde edilen bu bilgilerle, internet sitenizi ne şekilde geliştirebileceğinizi tasarlayabilir, daha fazla kullanıcıya ulaşmanın püf noktalarını bulabilir ve bu sayede daha çok internet kullanıcısına ulaşabilirsiniz.

İnternet sitenize girildiğinde hangi sayfada ne kadar süre geçirildiğini görmek, çok az kalınan sayfaları geliştirmeniz adına size çok yararlı ipuçları vermektedir. İnternet sitenizin her sayfasını bu veriler ışığında geliştirebilir ve daha çok kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

İnternet sitenizin kullanımı ile ilgili bu basit görünen ama oldukça işe yarayan bilgileri size sunan Google Analytics tamamen ücretsiz bir Google uygulamasıdır. Google Analytics’e bir Google hesabı ile kayıt olmanız gerekmektedir. Google Analytics kullanıcıları, internet sitelerinin her sayfalarına bir JavaScript kodu yüklemek zorundadır. Bu kodu Google Analytics sistemine girdikten sonra bulabilirsiniz. Bu kodu internet sitenizin her sayfasına eklemeniz gerekmektedir. Böylelikle internet sitenizin sayfaları ile ilgili her türlü kayıt tutulacak ve size sunulacaktır. Google Analytics kullanıcıları şu başlıklar altında diledikleri bilgilere ulaşabilmektedir.

 

60 Saniyede Büyük Sitelerin İstatistikleri

İnternet veri trafiği günümüzde o kadar yoğun bir hal aldı ki, birazdan paylaşacağımız istatistikler karşısında “vay beee” dememek elde değil… Lafı fazla uzatmadan herhangi bir zamanda “60 saniye boyunca” büyük siteler ve uygulamalarda neler olup bitiyor hep beraber inceleyelim. Google => 3.7 milyon arama Facebook => 973.000 oturum Youtube => …

Devamı »