Ana Sayfa / Anti SEO

Anti SEO

Seo; herhangi bir sitenin arama motoru sonuçlarında yükseltilmesi için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Anti Seo; Seo’nun tam tersi olarak herhangi bir sitenin arama motoru sonuçlarında gerilere düşürülmesi için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Bir diğer adı da Negatif Seo’dur. Anti Seo çalışmaları kesinlikle yasal olmayan bir durumdur ve fark edildiği takdirde yapan kişinin ciddi cezalar alması kaçınılmazdır. Anti Seo çalışmaları yapıldığının belirtilerinden bir tanesi, sitenin anahtar kelimelerinde ciddi düşüşler yaşanmasıdır. Bu çalışmaları yapanlar, kuvvetle muhtemel sitenin popülerliğini azaltarak siteye zarar vermek isteyen kimselerdir. Anti Seo çalışmaları, genellikle rekabetin yüksek olduğu sektörlerde, rakiplerini devre dışı bırakmak isteyenlerin başvurduğu yöntemlerdir.

Anti Seo çalışmalarının belirli teknikleri vardır ve bu duruma maruz kalmak istemeyenler bu tekniklerden haberdar olmalı ve ona göre önlemlerini almalıdırlar. En sık başvurulan Anti Seo tekniği backlinklerle yapılır. Siteyle alakası olmayan anahtar kelimelerden oluşan düşük kalitede backlinkler siteye alınır ve bu durum google arama sonuçlarında sıra kaybına sebep olur. İçerikleri bozmak, search console bilgilerini kötü niyetli bir şekilde kullanmak, sitede bulunmayan sayfalara ziyaretçi göndermek, ddos ve botnet saldırıları yapmak, sitedeki ortalama süre ve çıkış oranlarıyla oynamak, yazılımı manipüle etmek ve siteyi ele geçirmek Anti Seo tekniklerinden bazılarıdır. Anti Seo çalışmalarını engellemek için site sık aralıklarla kontrol edilmeli ve link çıkışlarına dikkat edilmelidir.

Sitenizi Yükseltecek Etkisi Kanıtlanmış SEO İpuçları [Dev Yazı]

Merhabalar ben Aydın Kaydı; Sitemizin bu ilk yazısında yazıyı biraz uzun tutup, ziyaretçilerimizi memnun edecek bir içerik oluşturayım dedim. Bu yazı dizisinde tartışmalardan uzak, etkisi kanıtlanmış SEO ipuçları ‘nı sizlerle paylaşacağım. Bunların bir kısmı herkesin bildiği ipuçları olmasına rağmen bazılarını ilk kez duymuşsanız ben de mutlu olacağım.. Bu içeriktekileri sabırla …

Devamı »