Ana Sayfa / Google Algoritmaları

Google Algoritmaları

Google arama motorları içerisinde en çok tercih edilen arama motorudur. İnternet kullanıcıları aradıkları bir bilgiye Google araması ile ulaşarak, Google üzerinden internet sitelerine tıklamaktadır. Bu nedenle Google aramalarında en mühim konu, aramada en üst sıralarda çıkmaktır. Aramada üst sıralarda ya da ilk sayfada çıkan internet siteleri çok daha fazla tıklanma sayısına ulaşmaktadır.

Buradaki ana kıstas, yapılan arama sonucunda   bulmak istediğiniz web sayfaları değil, sorunuza cevap bulabilmektir. Algoritmalar da bu noktada devreye girmektedir. Algoritmalar aradığınız soruya cevabı tam olarak vermek için birtakım ipuçlarından faydalanmaktadır. Hava durumu, maç skoru, uçak bileti gibi yaptığınız aramaya bir yanıt verme, otomatik tamamlama ile ne arıyor olduğunuzu tahmin etme, Google aramasını yazmaya devam ederken sonuçları aşağıda listeleme, eş anlamlı kelimeleri anlama, eksik ya da hatalı yazılan kelimeleri düzeltme, aramanıza dair en son ve en güncel sonuçları çıkarma, çıkan sonuçlarda sayfalar hakkında kısa bilgi yazılarının olması gibi birçok algoritma özelliğini sağlamaktadır.

Algoritmalar internet sitesinin Google adına en iyi ve en ideal şekilde nasıl yapılması gerektiğini özetleyen maddelerdir. İnternet sitenizdeki SEO uyumlu yazılardan, yazıların kelime sayılarına, kullandığınız etiketlerden sosyal medya paylaşımlarına kadar birçok noktaya algoritmalar aracılığıyla dikkat edilmektedir. En ideal kriterleri sağlayan siteler bu sayede aramalarda en üstte çıkmakta ve o sitelere erişim daha kolay olmaktadır.

 

Google Search Console Beta Sürümden Çıkıyor

Google Search Console (Eski adıyla Google Webmaster Tools) yeni sürümüyle birlikte artık zorunlu olarak kullanıcılarını yeni sürümüne geçirmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan resmi açıklama ile yeni sürüm Google Search Console ‘a geçildiğini duyurdu. Google Yaptığı Güncelleme ile Yeni Sürüm Google Search Console ‘a Geçti Ocak 2018 tarihinde ilk …

Devamı »