Ana Sayfa / İçerikle Pazarlama

İçerikle Pazarlama

İçerikle Pazarlama belirlenmiş olunan hedef kitleye ilgi ve beğeni alanlarına göre bilgi veren, ilgilerini çeken, fayda sağladıkları içerikler sunmaktır. Burada temel amaç, sunulan bu içeriklerin gelire dönüşmesi iken, hedeflenen kitlede bir rahatsızlığa neden olmamaktır. Bu noktada en doğru İçerikle Pazarlama yönteminin, reklam görüntüsü vermeyen pazarlama yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. İçerikle Pazarlamada temel hedef reklam yapmak gibi görünüyor olsa da, kullanıcıların reklamlara olan bakış açısından dolayı reklam görüntüsü vermeden İçerikle Pazarlama yaparak hedef kitleye ulaşılmaktadır.

İçerikle Pazarlaması sayesinde sattığınız ürünleri ya da verdiğiniz hizmetleri hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz. Doğru ve güvenilir bilgi ve içerikleri, doğru zamanda ve doğru kanallar aracılığıyla hedef kitlenize ulaştırmanız gerekmektedir. İçerik Pazarlaması ve diğer iletişim araçları ile mevcut müşterilerinize ulaştığınız gibi, müşteriniz olması muhtemel kişilere de ulaşabilir ve onları kazanabilirsiniz.

İnternet gibi 24 saat iletişim halinde olunabilen bir dünyada, muhtemel müşterilerinize ulaşmak çok kolaydır. Sosyal medya, forumlar, bloglar, mobil uygulamalar gibi birçok internet platformunda muhtemel müşterilerinize İçerikle Pazarlama ile ulaşabilir ve onları müşteriniz haline getirebilirsiniz. Burada temel kıstas, ulaştığınız muhtemel müşterilerinize en doğru, en güvenilir içerik ve bilgilerle en doğru kanallardan ulaşmaktır. Sunduğunuz ürün ya da hizmetin daha önce farkında olmayan kişiler, onlara ulaştırdığınız içeriklerinizle birlikte artık muhtemel bir müşteriniz olmaya başlamıştır. Bu sayede sunduğunuz içerikler gelir olarak size dönmektedir.

Kaçıncı Sırada Kaç Tıklama Alırım

SEO çalışmalarında hepimizin hedefi üst sıralara tırmanmaktır. Üst sıralara tırmandıkça 1. sıraya geldiğimizde tıklamaların tamamını alacağız diye düşünüyoruz. Bu yanlış bir düşüncedir. Yapılan bir araştırmaya göre ilk 10 sıranın aldığı tıklama oranları aşağıdaki gibidir; 1 => %33,73 2 => %17,39 3 => %10,79 4 => %7,56 5 => %5,46 6 …

Devamı »

GDPR İçin Türk Firmalarına Zorunluluk Var Mı ?

Son zamanlarda e-mail ile sms ile ve diğer kanallardan GPDR (General Data Protection Regulation) yani Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönergesi ile ilgili olarak birçok bildirim aldık. Herkesin kafasındaki oluşan ortak soru ise “GDPR Nedir ?” oldu. GPDR (General Data Protection Regulation) Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönergesi Nedir ? …

Devamı »