Ana Sayfa / Pazarlama Dünyası

Pazarlama Dünyası

Günümüzde satılmak istenen bir ürün ya da hizmeti hedeflenen kitleye ulaştırmak ve tüm bu süreç sonunda sarf edilen çabayı gelire dönüştürmek en temel amaçtır. Bir ürün ve hizmeti satmak istediğimiz hedef kitleyi doğru olarak belirlemek, onlara doğru ve güvenilir bilgileri sunmak ve onları muhtemel müşterimiz haline getirmek sonrasında yapılacak satışlarla bu süreci gelire dönüştürerek o kişileri mevcut ve devamlı müşteri kılmak temel hedeftir.

Muhtemel müşteri kitlesine ulaşmanın yegane yolu ise pazarlama yöntemlerinden geçmektedir. Ürün ya da hizmeti muhtemel müşterilerimize ulaştırmak ve onları bilgi sahibi yapabilmek için en temel yol reklam yoluyla pazarlama yapmaktır. Günümüzde ürün ya da hizmet satın alımları ile başlangıç hamlesi internet yoluyla atılmaktadır. İnternet üzerinde yapılan arama ve araştırmalar sonunda satın alma gerçekleşmektedir. Bunun için internet yoluyla gerek reklam yaparak, gerekse de kişilerin ihtiyaçlarını doğru tespit ederek onlara ulaşmak pazarlamanın en temel hedefidir.

Kitlelerin ihtiyaçlarını doğru tespit etmek ve o ihtiyaçları karşılayan doğru ve güvenilir bilgiler vermek, doğru zamanda doğru yerde onlara ulaşmak ürün ve hizmetlerimizin reklamını yaparak bu süreci gelire dönüştürmek adına atılacak en doğru adımlardır. Özellikle internet dünyasında kişilere ulaşmak hızlı ve en olay yoldur. Ürün ve hizmetleri internet üzerinden pazarlamak için ihtiyaçları tespit etmeli, doğru, güvenilir bilgilerle doğru zamanda doğru kişilere ulaşmak gerekmektedir.

GDPR İçin Türk Firmalarına Zorunluluk Var Mı ?

Son zamanlarda e-mail ile sms ile ve diğer kanallardan GPDR (General Data Protection Regulation) yani Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönergesi ile ilgili olarak birçok bildirim aldık. Herkesin kafasındaki oluşan ortak soru ise “GDPR Nedir ?” oldu. GPDR (General Data Protection Regulation) Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönergesi Nedir ? …

Devamı »

Sitenizi Yükseltecek Etkisi Kanıtlanmış SEO İpuçları [Dev Yazı]

Merhabalar ben Aydın Kaydı; Sitemizin bu ilk yazısında yazıyı biraz uzun tutup, ziyaretçilerimizi memnun edecek bir içerik oluşturayım dedim. Bu yazı dizisinde tartışmalardan uzak, etkisi kanıtlanmış SEO ipuçları ‘nı sizlerle paylaşacağım. Bunların bir kısmı herkesin bildiği ipuçları olmasına rağmen bazılarını ilk kez duymuşsanız ben de mutlu olacağım.. Bu içeriktekileri sabırla …

Devamı »