Ana Sayfa / SEO Haberleri

SEO Haberleri

İngilizcesi Search Engine Optimization olan SEO, Türkçe’ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilmektedir. Arama motorlarında yapılan aramalarda üst sıralarda olmak, internet sitesi sahipleri için en önemli konulardan biridir. Yapılan araştırmalara göre arama motorlarında yapılan araştırmalarda en çok ilk 3 sayfadaki internet sitelerine erişim sağlanmaktadır. Her zaman üst sıralarda olmak ve daha çok kullanıcıya ulaşmak isteyen internet siteleri de bunun için çeşitli yollara başvurmaktadır.

SEO, arama motorlarında üst sıralarda yer almak isteyen internet siteleri için uygulanan yöntemlerden biridir. Tek başına bir işlem olmayan SEO, bir çok işlemin titizlikle yapıldığı ve bu sayede, yapılan aramalarda internet sitesinin üst sıralarda çıkmasını sağlayan işlemler bütünüdür.

SEO dendiğinde akla gelen ilk konu internet sitenizin içeriğinin özgün olmasıdır. Kopya yazıların ve içeriklerin Google tarafından kolaylıkla algılanması ile internet siteniz arka sıralara düşmektedir. Bunun önüne geçmek için kopya olmayan, daha önce yazılmamış özgün yazılarla internet sitenizi oluşturmalısınız. Oluşturacağınız bu özgün içerikle dilbilgisi kurallarına uygun bir şekilde yazmalısınız.

İnternet sitenizin içeriğinde yer alan başlıklar ve onları takip eden alt başlıklar kullanın. Bu sayede okunabilirliği daha kolay hale getirir ve anahtar kelime kullanımını daha kolay yapabilirsiniz.

SEO, kurallarına uygun bir şekilde uygulandığında çok olumlu sonuçlar alacağınız bir uygulamadır. Profesyonel SEO uzmanları ile yapacağınız içerik üretimi, internet sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

Mobil Öncelikli İndeksleme Tüm Sayfa Aramalarının Önüne Geçti

Web’i masaüstü kullanıcısı bakış açısıyla tarayan Google, günümüzde mobil cihazların kullanımının masaüstünü geçmesiyle birlikte bir değişiklik yaptı. Bu değişikliğe göre Google yetkilileri dizin ve sonuçların, kullanıcıların çoğuna, yani mobil arama yapan kullanıcılara hitap etmesini istiyor. Bunun için de web’in mobil sürümünü, birincil arama motoru dizini olarak kullanıyor. Google, bunun sonucu …

Devamı »

Google Search Console Beta Sürümden Çıkıyor

Google Search Console (Eski adıyla Google Webmaster Tools) yeni sürümüyle birlikte artık zorunlu olarak kullanıcılarını yeni sürümüne geçirmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan resmi açıklama ile yeni sürüm Google Search Console ‘a geçildiğini duyurdu. Google Yaptığı Güncelleme ile Yeni Sürüm Google Search Console ‘a Geçti Ocak 2018 tarihinde ilk …

Devamı »