Ana Sayfa / SEO

SEO

Search Engine Optimization’ın kısaltması olan SEO, Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu olarak dilimize çevrilmiştir. SEO temelde, bir internet sitesinin arama motorlarında yapılan aramalarda en üst sıralarda çıkması için yapılan işlemler bütünüdür. SEO işlemi ile arama motorlarında yapılan aramalarda en üst sıralarda çıkmak ve bu sayede daha çok internet kullanıcısına ulaşmak hedeflenmektedir.

Özellikle yeni açılan internet sitelerinin daha hızlı bir şekilde tanıtılması, erişilmesi, trafik alması ve aramalarda üst sıralarda çıkması için SEO işlemlerine ihtiyacı vardır. Sayısız internet sitesi ve rakipleri arasından sıyrılabilmek için yeni internet sitelerinin olduğu kadar, mevcut internet siteleri de kendilerini SEO işlemleri ile geliştirmelidir.

Google aramalarında ana hedef, internet sitenizin arama sorularına ve arama yapan kullanıcıların ihtiyaç ve sorularına ne ölçüde cevap verdiğidir. SEO işlemleri birçok detayı içinde barındırmaktadır. Her şeyden önce internet sitenizde yer alan yazıların kopya olmaması ve özgün kendine has içerikler olması gerekmektedir. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanın temel faktörü, kendine özgü yazıların internet sitenizde yer almasıdır. Arama motorları kopya içerikleri algılamakta ve bu da internet sitenizin arama sonuçlarında çıkmamasına neden olmaktadır.

İnternet sitenizin başlığının açıklayıcı yazı içinde geçirilmesi de en önemli SEO uygulamalarından biridir. Sıklıkla kullanmış olduğunuz kelime ya da cümleleri etiketlemek, arama sonuçlarında internet sitenizdeki yazıların çıkmasını sağlayabileceğiniz SEO uygulamalarından biridir.

Google Search Console Beta Sürümden Çıkıyor

Google Search Console (Eski adıyla Google Webmaster Tools) yeni sürümüyle birlikte artık zorunlu olarak kullanıcılarını yeni sürümüne geçirmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan resmi açıklama ile yeni sürüm Google Search Console ‘a geçildiğini duyurdu. Google Yaptığı Güncelleme ile Yeni Sürüm Google Search Console ‘a Geçti Ocak 2018 tarihinde ilk …

Devamı »