Ana Sayfa / Sosyal Medya Dünyası

Sosyal Medya Dünyası

Günümüzde internet kullanımı günden güne artmaktadır. Alışveriş, televizyon seyretme, telefonla konuşma, araştırma yapma, kitap okuma gibi birçok günlük faaliyetimizi internet üzerinden kolaylıkla ve en önemlisi hızlı bir biçimde yapabilmekteyiz. İnternetin hayatımıza girmesiyle, hayatlarımızda en çok yer eden mecralardan birisi de Sosyal Medya Dünyası olmuştur.

Sosyal medya dünyasındaki yoğun kullanım, kullanıcı hayatlarına olduğu kadar internet öncesinde kullanılan birçok uygulamanın da daha az kullanılmasına neden olmuştur. Facebook, Instagram, Mobil Uygulamalar, Youtube, Twitter gibi milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulamalar, Sosyal medyanın hayatımızda bir numaralı yere gelmesine neden olmaktadır.

Sosyal medyada bilginin çok kısa sürede milyonlarca kişiye yayılması da en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Özellikle reklam dünyası televizyon, gazete ya da radyo gibi araçların yanında, sosyal medyada daha aktif olmaktadır. İnternetin hızı sayesinde dünyanın dört bir yanına ulaşmak sosyal medya sayesinde çok kolaydır. Bilginin bu kadar hızlı bir şekilde milyonlarca kişiye ulaşması, sosyal medyanın önemini arttıran en önemli unsurdur. Sosyal medya uygulamaları sayesinde ulaşılmak istenen hedef kitleye kolaylıkla ve hızlı bir şekilde daha az maliyetle ulaşılabilmektedir.

İnternet kullanıcılarının internette gezindikleri süre boyunca en çok vakit harcadıkları yer olan sosyal medya, kişilere ulaşmada en çok tercih edilen yollardan biri olmaktadır. Kişilerin beğenileri, ilgi alanları ve zevklerine hitap eden bilgileri sosyal medya üzerinden ulaştırmak hem çok hızlı hem de çok daha az maliyetli bir iştir.

GDPR İçin Türk Firmalarına Zorunluluk Var Mı ?

Son zamanlarda e-mail ile sms ile ve diğer kanallardan GPDR (General Data Protection Regulation) yani Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönergesi ile ilgili olarak birçok bildirim aldık. Herkesin kafasındaki oluşan ortak soru ise “GDPR Nedir ?” oldu. GPDR (General Data Protection Regulation) Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönergesi Nedir ? …

Devamı »

Sitenizi Yükseltecek Etkisi Kanıtlanmış SEO İpuçları [Dev Yazı]

Merhabalar ben Aydın Kaydı; Sitemizin bu ilk yazısında yazıyı biraz uzun tutup, ziyaretçilerimizi memnun edecek bir içerik oluşturayım dedim. Bu yazı dizisinde tartışmalardan uzak, etkisi kanıtlanmış SEO ipuçları ‘nı sizlerle paylaşacağım. Bunların bir kısmı herkesin bildiği ipuçları olmasına rağmen bazılarını ilk kez duymuşsanız ben de mutlu olacağım.. Bu içeriktekileri sabırla …

Devamı »