Anahtar Kelime Optimizasyonu

Anahtar Kelime Optimizasyonu Çalışmalarımız

Anahtar kelime optimizasyonu işlemleriyle beraber, web sitelerine en uygun olacak olan anahtar kelimeleri tespit etme işlemi uygulanacaktır. Bu kelimelerin arama motorlarında web sitelerin daha da yukarıya çıkmasında genel bir katkı sağlamasından dolayı oldukça önemli olduğu ifade edilmektedir. Doğru anahtar kelimelerin seçimiyle beraber arama sonuçlarında daha yukarılara çıkmak kaçınılmaz bir hal alacaktır.

 

Arama motoru optimizasyonu hususunda seçilecek olan anahtar kelimeler fazla yüksek sayıda olmamalı ve ilk akla gelen kelime öbekleri olarak tercih edilmelidir. Bu hususta üç önemli bileşenler daha fazla ön planda olacak ve SEO işlemleri adına bu seçimleri bu şekilde seçmek gerekecektir.

 

  • Başlık etiketleri
  • Meta açıklamaları
  • URL

 

Anahtar kelimelerin SEO doğrultusunda uyumlu olmaları açısından dikkat edilmesi gereken temel etken başlık kısmıdır. Arama motorunun sıralamasında yer almak adına başlıklardaki etiketler anahtar kelime içermelidir. Aynı zamanda da bu başlıkların bilgilendirici şekilde seçilmesi gerektiği de ifade edilmektedir.

SEO açısından bir diğer etken de meta açıklamalar olarak söylenebilir. İkinci reklam satırı olarak bilinen bu açıklamalar da ziyaretçilerin ilgisini çekecek diğer bir unsur olarak söylenebilmektedir. Web sitelerinde var olan içeriklerin hakkında kısa bir özet niteliğinde yer almaktadır.

SEO açısından URL kaynağı da bir hayli önemlidir. Bu kısmın da anahtar kelimelere uygun olarak belirlenmesi ve başlığı içermesi gibi konular üzerinde fazlasıyla durulması gerektiği ifade edilmektedir.

Anahtar kelime optimizasyon çalışmalarımız ile ilgili bizlere sorularınız var ise aşağıdaki form aracılığı ile iletebilirsiniz. En kısa sürede sizlere geri dönüş yapılacaktır.