Yerel (Bölgesel, lokal) SEO Çalışmaları

Yerel (Bölgesel) SEO Çalışmalarımız

Yerel SEO, bölgesel olarak yapılan arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılmaktadır.

Belirlenen anahtar kelimelerde daha yukarılara çıkmak için tercih edilen bir yöntemdir. En etkili sonuçlara ulaşmak adına yerel arama sonuçlarına dair işleyen bir süreç olarak görülebilmektedir.

Yerel SEO Çalışmaları Neden Gereklidir?

Yerel SEO çalışmaları, son zamanlarda revaçta olan bir uygulamadır. Ülkesel olarak çalışmalarını sürdüren web sitesi sahiplerinin bu konuya daha fazla ağırlık verdikleri ifade edilmektedir.

Bu web sitesinin daha fazla gerekli olduğu ifade edilmektedir.

  • Ülke genelinde hizmet ve ürünlere dayalı olarak yerel SEO sonuçları kullanılmaktadır.
  • Arama motorunda kullanılan aramaların geneli yerel arama olarak gerçekleşmektedir.
  • Arama motorlarını mobil cihazlarla kullanan kişilerin yerel aramalara daha fazla ağırlık verdikleri söylenebilmektedir.
  • Yerel SEO işlemleri rekabeti daha fazla kolaylaştırabilmesi ve daha uygun fiyatla yapılabilmesi hali ortaya çıkmaktadır.

Yerel My Business Kaydının Yerel SEO Çalışmalarına Etkisi

Google tarafından işletmelere dayalı olan My Business hizmetleri, yerel SEO açısından da önemli bir halde bulunmaktadır. Ancak bu sistemlerin kullanılması adına bilgilerin doğru bir biçimde girilmesi de gerekmektedir.

Profil içerisinde web sitesinin daha da görünür hale gelebilmesi durumu kendini gösterebilecektir. Öte yandan daha da kurumsal bir web sitesi izlenimi uyandırmak adına bu yönde bir işlem yapmak önemlidir.

Aynı zamanda da ziyaretçilerin daha da kalıcı hale gelebilmesi adına önemli bir etken olmaktadır.

Yerel (Bölgesel, lokal) SEO çalışmalarımız ile ilgili bizlere sorularınız var ise aşağıdaki form aracılığı ile iletebilirsiniz. En kısa sürede sizlere geri dönüş yapılacaktır.