Site Dışı (OffPage) SEO Çalışmaları

Site Dışı (OffPage) SEO Çalışmalarımız

SEO çalışmaları Google tarafından yapılan güncellemeler ve kurallar doğrultusunda gelişmektedir. Bu hususta site dışı SEO çalışmaları da belli başlı şartlar altında gelişmelidir. En genel kuralda web sitesinin konseptine uygun olan diğer platformlara yönelmeleri durumu ortaya çıkacaktır. Bunun dışında var olan uygulamalar çöp backlink olarak algılanacaktır.

 

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Site dışı SEO çalışmaları için aynı sektörde var olan diğer web siteleriyle ortak hareket etmekte fayda vardır. Bu hususta backlink çalışmaları yürütmek gerekebilecektir. Ancak bu durum sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Diğer web sitesi sahipleri potansiyel rakipler olduklarından dolayı bu süreci gerçekleştirmenin zor olsa da etkisi ortaya çıkacaktır.

Site dışı SEO çalışmalarında diğer bir önemli kriter de paylaşımların imleme sitelerine yapılması yönündedir. Buradan doğal backlinkler alınacağından dolayı sitenin gelişimine ciddi manada katkı sağlayacaktır.

 

Site Dışı SEO Çeşitleri

Site dışı SEO işlemlerinde Do Follow ve No Follow linklerine odaklı olarak hareket edilecektir. Öte yandan Meta açıklamalarına dair analizleri işlemleri de ciddi bir biçimde gerçekleştirilmelidir. Site haritası oluşturulmalı ve içeriklere dayalı analizler yapılarak kırık linklerin ortadan kaldırılması işlemleri gerçekleştirilmelidir.

 

Site içi SEO çalışmaları tamamlanmadan bu işlemlerin gerçekleştirilmemesi gerekmektedir. Web sitelerinin tamamen iyileştirilmesiyle beraber bu işlemleri tamamlamakla beraber kalıcı etkiler alabilmek olası olacaktır. Diğer taraftan sosyal medya yönetimi de gerçekleştirilerek ilerlemenin gerekliliği vurgulanmaktadır.

Site Dışı (OffPage) SEO çalışmalarımız ile ilgili bizlere sorularınız var ise aşağıdaki form aracılığı ile iletebilirsiniz. En kısa sürede sizlere geri dönüş yapılacaktır.