Google Ads Danışmanlığı

Google Ads Optimizasyonu Çalışmalarımız

Google Ads seçeneği, arama motoru sayesinde dijital mecranın hemen hemen her kısmında reklam yayınlamayı sağlayacaktır. Google tarafından sağlanacak olan bu hizmet, sadece e-ticaret siteleri ile sınırlı kalmayarak, bireysel kullanıcıların da tercih edebileceği yöndedir.

İnternet kullanıcılarının ürün satın almaları, belirli bir noktaya seyahat etmeleri ya da herhangi bir konuda fikir almaları hususunda Google üzerinden arama yaptıkları sık sık görülebilecektir. Google Ads ile verilen reklamlarla beraber, reklam verme işlemini gerçekleştiren sitelerin ürün ya da hizmetlerine dair sonuçları göstermede yardımcı olmaktadır. Bu hizmetleri alan kişilerin olası müşterilerini web sitelerine çekebilme işlemleri daha kolay bir biçimde ortaya çıkacaktır.

Google Reklam Modelleri Nelerdir?

Google Ads içerisinde standart bir reklam verme işleyişi yer almamaktadır. Bunun dışında pek çok farklı türde tanıtım işlemi bulunmaktadır.

  1. Alışveriş reklamları

E-ticaret sitelerinin ürünlerinin arama motorundaki alışveriş kısmında tanıtılması işlemi olarak görülmektedir. Ürün görseli, fiyatı, özellikleri ve indirim oranları gibi bilgilere yer verilir.

  1. Arama ağı reklamları

Bu reklamlar doğrultusunda anahtar kelimelerle yapılan aramalar esnasında sitenin ilk sırada olması sağlanacaktır.

  1. Yeniden pazarlama reklamları

Geçmişte var olan ürün ya da hizmetleri hatırlatan bir sistemdir. Bu reklam türüyle daha önceden tercih eden kullanıcılara ulaşılmaktadır.

  1. Görüntülü Reklam Ağı

Görsel temelli reklam kampanyaları, web sitelerinde, YouTube içerisinde, Gmail’de ve mobil uygulamalarda yer alacaktır.

Google Ads optimizasyon çalışmalarımız ile ilgili bizlere sorularınız var ise aşağıdaki form aracılığı ile iletebilirsiniz. En kısa sürede sizlere geri dönüş yapılacaktır.