Google My Business Optimizasyonu

Google My Business (Google Benim İşletmem) Optimizasyonu Çalışmalarımız

 

Google, sunmuş olduğu hizmetiyle beraber en uygun seçenekleri ortaya koyuyor. İşletmelerin kullanabileceği Google My Business servisi ile beraber işletmelere farklı avantajlar sağlanmaktadır.

 

Google My Business servisi, Google tarafından işletmelere sunulmaktadır. Müşterilerin bu işletmeleri rahat bir biçimde bulabilmeleri, işletmelerin açık olduğu saatler, adres verileri ve işletmeyi daha önceden kullanan müşterilerin yorumları gibi detayları görüntülemede etkilidir. Google Maps ve arama sonuçları gibi servislerle beraber çalışan Google My Business, kullanıcıların ve işletmelerin var olan bilgilerinin daha rahat bir biçimde görüntülenmesinin yanı sıra raporlanmasını da sağlayacak türde bulunmaktadır.

 

Google tarafından bu işlemlerin gerçekleştirilmesi adına ilk olarak My Business uygulamasına kayıt olmak gerekecektir. Kayıt işlemleriyle beraber işletme profiline girilerek, gerekli düzenlemelerin yapılması mümkün olacaktır. İşletmelerin adresi, telefon bilgileri ve çalışma saatleri gibi konulara yer vererek, müşterilerin daha rahat erişmesi sağlanabilecektir. Öte yandan da ziyaretçilerin yorumları da görüneceğinden ötürü işletmenin hizmetleri hakkında ön bir bilgi alma durumu ortaya çıkacaktır.

 

Google My Business içerisine işletmelerin görselleri de rahatlıkla yüklenebilir. Sadece işletme sahibi değil aynı zamanda da müşteriler de bu işlemi gerçekleştirebilir. Mekanlar hakkında daha fazla bilgi vermek adına bu görsellerin son derecede önemli olduğu ifade edilmektedir. Var olan görsellerin görüntülenme durumları da net bir biçimde belirtilerek, işletmeye olan alakayı test etmek mümkün olmaktadır.

Google Benim İşletmem (Google My Business) optimizasyon çalışmalarımız ile ilgili bizlere sorularınız var ise aşağıdaki form aracılığı ile iletebilirsiniz. En kısa sürede sizlere geri dönüş yapılacaktır.