Backlink İnşaası

Anahtar Kelime Optimizasyonu Çalışmalarımız

 

SEO çalışmaları için önemli bir yer tutan backlink kavramı, sitelerin otoritesini, popülerliğini ve kalitesini arttırmasıyla bilindiğinden önemli olarak görülmektedir. Otoritesi yüksek olan diğer sitelerden alınacak olan referans bağlantı manasına gelmektedir. Böylelikle arama motorlarında hızlı bir tırmanış durumunu destekleyebilecek bir konu olmaktadır.

 

Backlink işlemlerini gerçekleştirmede riskler de bulunmaktadır. Hatalı ya da sahte uygulamalar arama motoru tarafından fark edileceğinden ötürü sitenin ciddi bir gerileme içerisine girmesi durumu ortaya çıkabilecektir. Bu hataların yapılması halinde geri dönüşü son derecede zor ve maliyetli olarak tabir edilmektedir. Bu yüzden mutlaka profesyonel SEO hizmetleri veren ajans ya da kişilerle çalışılması gerektiği tavsiye edilen bir husustur.

 

Nasıl Backlink Alınır?

Arama motorlarındaki performansı yükseltmek adına backlink işlemleri belirli aralıklarla gerçekleştirilmelidir. Web sitesiyle ilgili olan tanıtım, ilan ya da reklamlarla beraber bu işlemleri gerçekleştirmek mümkün olacak olan bir durumdur.

 

SEO çalışmaları içerisinde gerçek backlink çalışmalarıyla ilerlenmeye dikkat edilmelidir. Google tarafından yapay backlink uygulamalarının alınması kısa süre içerisinde algılanarak web sitelerinin sıralaması düşürülecektir. Sitelerde var olan içeriklerin yüksek ziyaretçi alması halinde backlink unsuru olarak kullanılması mümkün olmaktadır. Bu aşamada içerik üreticileri gereken desteği verecek ve backlink uygulamalarına dayalı olarak işlemleri gerçekleştirebileceklerdir. Bu noktada bazı uygulamalar da kontrol amaçlı olarak tercih edilebilecektir. Bu uygulamalar üzerinden backlink durumları kontrol edilebilecek yönde olacaktır.

 

Backlink inşaası çalışmalarımız ile ilgili bizlere sorularınız var ise aşağıdaki form aracılığı ile iletebilirsiniz. En kısa sürede sizlere geri dönüş yapılacaktır.